تبلیغات
امام حسن مجتبی (علیه السلام) - یک جدل و مغلطه کاری و پاسخ به آن 2 (ادامه ی شبهه ی دوست عزیزمون)
امام حسن مجتبی (علیه السلام)
صد ها هزار یوسف اگر بخشدم خدا/مویی ز روی یوسف زهرا نمی شود

بعد شم شما نمیتونی این مولا رو رهبر سیاسی معنا کنی چون در حدیث بعد این جمله نوشته اللهم وال من والاه و عاد من عاداه
پاسخ:

متاسفانه بنده هیچ وجه تشابهی بین این دو نمی بینم!!

اول اینکه شما اصرار دارید که خلافت را به عنوان رهبری سیاسی امت جا بزنید تا به مقاصدتان برسید و از حقیقت فرار کنید!لطفا به جای اینکه صورت مسأله را پاک کنید،سعی کنید جوابی بیابید!

ما هرگز خلافت مسلمین را به یک رهبری سیاسی محدود نکرده و نخواهیم کرد.دلیلش هم واضح است!

در نبود پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) و به مرور زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی،نیاز ما به یک مقتدا و رهبر دینی که ما را با استفاده از منشا علم الهی خود،حمایت و هدایت کند،بیشتر می شود.

اصل بر این است و عقل هم این را می پذیرد که هر کس در نبود خود،کسی را همانند خود جایگزین کند! مثلا آیا شما دیده اید که یک دکتر در نبود خود،یک جوشکار را جایگزین کند؟! هر چند اگر این جوشکار،ماهر و درست کار باشد؟!!

آیا شما و عقلتان می پذیرید که در یک جامعه، دو یا چند رهبر داشته باشیم؟! آیا کسی که سؤالی از خلیفه می پرسد و خلیفه قادر به پاسخ نیست،ولی دیگری آن را پاسخ می دهد، با خود نمی گوید که من چرا باید خلیفه ای را انتخاب کنم که قادر به جواب گویی نیست و آیا در این مورد،تعدد امام پیش نمی آید و آیا تعدد امام باعث فساد یک جامعه نمی شود؟!

آیا خلافت حرامزاده ی بی همه چیزی مانند یزید و پدرش معاویه (علیهما اشد العذاب الی قیام یوم الدین)، وجوب عصمت امام و ناتوانی مردم از انتخاب فردی معصوم را نمی رساند؟!

در مورد قسمت دوم هم باید گفت:آیا وجود جمله ی «أحب من أحبه» دلیل بر این نیست که جمله ی «وال من والاه» به معنی دوست نباشد؟!

آیا مراد حضرت از بیان آن جمله،لزوم نصرت علی (علیه السلام) نبود؟ آیا این فرمان یاری رسانی،مقید بود یا مطلق؟ در صورت اول که عصمت و امامت وی ثابت است.چون فقط کمک کردن همه سویه و همه جایه،در حق فرد معصوم جایز است! در غیر این صورت یاری ستمگران و معاونت بر اثم(گناه) می شود که طبق آیه ی 2 مائده حرام است!

از طرفی هیچ گونه قیدی نیز وجود ندارد! با این همه،آیا تهدید به آتش زدن در خانه،ربودن باغ فدک،برپا ساختن جنگ جمل و صفین و نهروان،همه از مصادیق مهرورزی به علی (علیه السلام) است و اقدام کنندگان به اعمال نامبرده،شایستگان پاداش الهی بر این مهربانی هستند؟

آیا جنابان ابوبکر و عمر و همچنین أم المؤمنین عایشه،و طلحه و زبیر، با حضرت دشمنی نکردند تا مشمول «عاد من عاداه» قرار گیرند؟! آتش زدن در و حمله به خانه و تهدید به قتل و به زنجیر کشیدن و ربودن باغ فدک و تحمیل جنگ های نامبرده،دلیل بر دوستی اینان با علی (علیه السلام) دارد، یا دشمنی؟!

آیا جایز است که فردی عاقل، همتاى كتاب خدا و امان امّت از اختلاف و سفینه ی نجات از گمراهى و باب حطّه و سابقون از مسلمانان،و صراط مستقیم،و اهل بیت پیامبر که رجس و پلیدی از آنان دور است،و اولی الامر و اهل الذکر،و مردان اعراف و آل یاسین و امانت الهی و حبل الله که باید به آن چنگ زد، و خیرالبریه را رها کرده و از کسی که حکم قرآن را در مورد ارث جده(مادر بزرگ) و سارق،و بقیه ی احکام نمی داند و در ابتدائی ترین مسائل دین لنگ میزند،و در جاهلیت قمار و شراب خواری می کرده و حتی بعد از نازل شدن آیه ی خمر در سوره ی بقره،شراب می نوشیده و در هیچ سندی،مناقبی با سند درست برای او ذکر نشده است را به عنوان جانشین خود انتخاب کند؟

آیا وجوب تمسک مردم به علم پیامبر (صلی الله علیه و آله) برای رستگاری را می توان با رهبری سیاسی برطرف کرد؟ آیا دروازه ی علم نبوی و کسی که ندای «سلونی قبل أن تفقدونی» او دنیا را فراگرفته را رها کرده و به رهبری چنگ می زنید که در احکام الهی،از روی نادانی، سلیقه ی شخصی خود را مقدم می دارد و حکم هایی ساده و پیش پا افتاده را از یک زنا کار شراب خوار می پرسد؟!

ما لکم کیف تحکمون؟!!!

به گواهی تاریخ نویسان و محدثان،خلیفه ابوبکر،حکم ارث جده (مادر بزرگ) را از مغیرةابن شعبه که زنا کار ترین فرد قبیله ی ثقیف، و دروغگو ترین فرد امت است پرسید!!! ماجرای آن در آینده خواهد آمد...

در پایان نصی صریح بر افضلیت مولی امیرالمؤمنین(علیه السلام) می آوریم:

«انما مثل أهل بیتی فیکم کمثل سفینة نوح، من رکبها نجی و من تخلف عنها غرق، و إنما مثل أهل بیتی فیکم مثل باب حطة فی بنی اسرائیل من دخله غفر له؛جز این نیست که مثل اهل بیت من در میان شما،چون مثل کشتی نوح است،هر کس سوار آن شد،نجات یافت و هر کس از آن روی گرداند،غرق شد. و همانا مثل اهل بیت من در میان شما،مثل باب حطه در بنی اسرائیل است که هر کس در آن داخل شود،آمرزیده می شود.

(اربعین الاربعین،اربعین بیست و پنجم،ص216،ح18؛ و آن را طبرانی در اوسط از ابی سعید نقل کرده است).

اینم به افتخار و به عشق بچه شیعه ها:

فخر الشیعه شیخ صدوق در امالی از ابن عباس روایت کرده که گفت:حضرت رسول خدا (ص) فرمود:« یا علی! أنت إمام المسلمین و أمیرالمؤمنین و قائد الغر المحجلین و حجة الله بعدی و سید الوصیین؛ یا علی! تو پیشوای مسلمانان و امیر مؤمنان و فرمانده و رهبر پیشانی و دست و پای سفیدان و حجت خدا بعد از من و سید اوصیایی».

نوع مطلب : شبهات، 
برچسب ها : شیعه، سنی، مغلطه، شبهه، غدیر، رهبر سیاسی، ابوبکر،
لینک های مرتبط : قسمت اول شبهه،
پنجشنبه 3 بهمن 1392 06:52 ب.ظ
ممنونم...ولی باید موضوع راجب هر دین رو از خود اون دین فهمید نه؟
alireza بله؛بخاطر همین بنده پست شما رو خوندم و پیشنهاد دادم شما هم پست منو بخونید و چون موضوع،راجع به دین شماست،اشکالات یا کم و کاستش رو بگید.
پس طبق فرمایشاتتون،میطلبه که شما هم پست های منو در مورد شیعه بخونید...
چهارشنبه 2 بهمن 1392 09:29 ق.ظ
سلام
قرار بود شنبه بیام اما دلم تاب نیاورد
ممنونم بابت زحماتت
راستی وبلاگ محبی رو عم قبلا لینک کرده بودم گویا خودشون کامنت گذاشته بودند...
التماس دعا داداش علی
یا علی
alireza سلام داداش
خوشحالم کردی...
یاعلی
سه شنبه 1 بهمن 1392 01:59 ب.ظ
تمامی مطالب شما درست و من به حقانیت ولایت و حكومت بلا شك امامان بر تمام حكومت جوامع اعتراف دارم. باید به نكاتی توجه كرد :
1- همانطور كه در زمان به پیامبری رسیدن حضرت خاتم مخالفان شدیدی علیه ایشان بود و حتی ده سال در بدترین شرایط ممكن فشار سنگینی بر حضرت وارد شد و ایشان مجبور به هجرت شدند و بعد به مرور زمان قدرتمند شدند و مكه را تصرف كردند و مردم بدون فشار با وی بیعت كردند
2- پس از رحلت حضرت رسول این خواست مردم به سوی امام علی از سوی مردم اتفاق نیفتاد و همه به سمت خلیفه ابوبكر متمایل شدند.این كه چگونه و چه كسانی باعث شدند بحث نیست.بحث بر روی خواست مردم بود. همانطور كه بیست و پنج سال بعد مردم به سوی امام علی هجوم آوردند و از وی خواستند تا حكومت را بپذیرد
به طبع اگر خواست مردم نبود باز حضرت علی به حكومت بر نمی گشت.
3- اگر تمامی ادوار حضور امامان را بررسی كنیم همین نكته ظریف كه خواست عمومی مردم است بررسی كنیم می بینیم در هیچ دوره ای این امر اتفاق نیوفتاد.حتی در دوره حضور امام سجاد در مدینه مشاهده می كنیم كه در مدینه ایشان غریب بودند و حتی كسی ایشان را مورد توجه قرار نمی داد.وتنها یك نفر در جلوی درب منزل ایشان مراقبت می كردند و آن هم فرشته ای از جانب پرودرگار عظیم بود.
4- و اكنون كه قائم آل محمد حضور دارد و از دیدگان غایب است نیز همین منوال بر قرار است.هیچ درخواستی و هیچ هجومی به سمت حضرت نیست. و همه غرق در منویات و نفسانیت خود هستند. كه این بحث گسترده است كه مفصلات زیادی دارد.
اما كلا نكته مورد نظر خواست عمومی و رغبت عمومی باید اتفاق بیوفتند.تا زمانیكه مردم امام را نخواهند ایشان پا به میدان نگذاشتند. حتی امام حسین علیه السلام به خواست مردم به سمتشان رفتند كه این فاجعه عظیم رخ داد.

alireza بله!وظیفه ی امام این نیست که مردم رو بکشه به سمت حق،بلکه وظیفه ی مردمه که به سمت امام برن تا به سوی حق رهنمود شن...
سه شنبه 1 بهمن 1392 01:17 ق.ظ
وبلاگ بسیار خوب و پر باری دارید.برای شما دوستان عزیزم آرزوی موفقیت و بهروزی دارم. امیدوارم در پناه چهارده نور مقدس همیشه سلامت باشید.(kalamehaq)
alireza سلام.ممنون
شما لطف دارید
شما هم همینطور
دوشنبه 30 دی 1392 11:20 ب.ظ
اون چیزی که از اساتیدم اموختم و از نظر تجربی هم بهش رسیدم ، تکیه شدید بر خلاصه نویسی هستش ، به شما هم پیشنهاد می کنم
برای اینکار نویسنده باید حسابی مطلب رو فهمیده باشه و برای خودش حل شده باشه و نسبت به نیاز مخاطبش هم اطلاعات کافی داشته باشه و بعدش در کوتاه ترین و رساترین جملات ،نظرشو ارائه بده
دوشنبه 30 دی 1392 11:17 ب.ظ
سلام
چون برام مهم هستید ، با سخت گیری مطالبتون رو می خونم و انتقاد می کنم تا ان شاء الله روز به روز پیشرفت کنید
تندی نظراتم ، باعث سوء تفاهم نشه که بگین 4 تا کتاب خونده ، فقط ایراد می گبره
alireza قال الصادق(علیه السلام):
الصدیق الصدوق من نصحک فی عیبک و حفظک فی غیبک و أثرک علی نفسه...
دوست صدیق کسی است که تو را در عیب هایت نصیحت کند،در غیابت تو را حفظ کند و تو را بر خود مقدم شمارد.
الحمد لله که چنین دوستانی دارم.
دوشنبه 30 دی 1392 08:43 ب.ظ
سلام همسنگر گرامی !
ممنون از لطف و توجه شما!
و لذا خیلی جالب جواب اون دوستمون رو دادید!
و مسئله رو باز کردین!
alireza سلام علیکم و رحمه الله
دوشنبه 30 دی 1392 05:22 ب.ظ
سلام همسنگر

موفق باشید و و باشیم همگی انشاالله و مستدام و خادم در راه خدا و قران و اهل بیت پاک و مظلوم رسول الله

تشکر از الطافتون

در پناه الله
alireza سلام علیکم و رحمه الله
ان شاءالله
یا حق
دوشنبه 30 دی 1392 05:01 ب.ظ
سلام
بهتره ماجراهای دیروز رو فراموش کنیم و رو کار خودمون متمرکز بشیم.
موفق باشید
alireza سلام علیکم.
دقیقا منم همین کار رو میخوام بکنم!
ی مطلب گذاشتم در اون مورد،بعد حذفش کردم و بی خیالش شدم.
دوشنبه 30 دی 1392 02:57 ب.ظ
هو
سلام
مادری که شانزده هزار نفر از فرزندان خود را کشته!!
با مطلبی بسیار مهم و دنبالده دار از تاریخ تشییع بروز هستیم
منتظره حضورتون هستیم
یا علی ع
alireza سلام علیکم و رحمه الله
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

با کپی برداری و نشر مطالب این وبلاگ،ما رو بسیار خوشحال میکنید...
لطفا از عناوین مطالب هم دیدن کنید.
نظر یادتون نره...

مدیر وبلاگ : alireza
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :